Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Приключи осмото издание на "Вълшебният свят на Родопите"

 23 Октомври 2015

Общо 886 талантливи деца от 40 населени места от страната се включиха в двата конкурса за рисунка и фотография на осмото издание на Националния празник на детското изкуство „Вълшебният свят на Родопите”.
Организатори на събитието бяха Министерството на образованието и науката, Национален дворец на децата, Регионален инспекторат по образование Кърджали, община Кърджали и Обединен детски комплекс.
Двете изложби бяха открити днес в Обединен детски комплекс. Официални гости на събитието бяха Нели Попова-гл. експерт в отдел „Образование” на община Кърджали и Елена Дерменджиева експерт в РИО, учители, родители и най-важните участници- малките творци.
„Радвам се, че това събитие наистина се превръща в традиция и се провежда всяка година в чест на Деня Кърджали. Идеята се роди преди 8 години по инициатива на екипа на ОДК и беше подкрепена от община Кърджали. Искахме нашият град да стане както център на национална проява за деца, така и да се откриват, популяризират и подпомагат талантливите деца в областта на изобразителното изкуство и фотографията.”, каза при откриването директорката на ОДК Кърджали Златка Пеньова.
Участниците бяха поздравени и от Нели Попова от името на временно изпълняващата длъжността кмет Елисавета Кехайова. От свое име г-жа Попова поздрави всички за достойното им представяне и подчерта, че изпитва огромно удоволствието да гледа рисунките и да се потопя в магията на изкуството сътворено от малките таланти на България.
Участие в Националния конкурс за детска рисунка „Вълшебният свят на Родопите” взеха 516 творби от 38 населени места от страната, от 17 области: Бургас, София, Пловдив, Стара Загора, Търговище, Ловеч, Варна, Пазарджик, Разград, Перник, Кюстендил, Добрич, Велико Търново, Шумен, Ямбол, Благоевград и Кърджали.
Класиране за школи и училища в две категории – изобразително и приложно изкуство. Тричленно жури от кърджалийски художници Пенка Атанасова, Хари Атанасов и Христо Габеров определиха най-добрите от тях.
В конкурс по фотография „Фотоприказки” участваха 370 фотографии от 20 населени места от страната от 13 области: Стара Загора, Пловдив, Хасково, Разград, Сливен, Варна, Кюстендил, Велико Търново, Добрич, Търговище, Враца, Смолян и Кърджали.
Фотографиите бяха класирани от фотографите Петко Борисов и Мехмед Реджеб.
В двата конкурса бяха връчени награди в три възрастови групи за І,ІІ,ІІІ място и поощрителни награди. Отличените получиха грамоти и специализирани материали. Бяха връчени и 7 специални награди в двата конкурса – на Министерството на образованието и науката, на Национален дворец на децата, на кмета на Община Кърджали, на Регионален инспекторат по образование, на в-к „Нов живот”, на ТВ „Източни Родопи”и на ОДК. Специална награда за рисунка връчи и Арт галерия ДАР.


НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА ДЕТСКОТО ИЗКУСТВО
КЪРДЖАЛИ 2015

VІІІ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА
„ВЪЛШЕБНИЯТ СВЯТ НА РОДОПИТЕ”
НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ФОТОГРАФИЯ „ФОТОПРИКАЗКИ”
23 – 24.10.2015 г.

НАГРАДЕНИ


Специалната награда на Община Кърджали се присъжда на
Мария – Анна Димитрова, 8 г. от ОДК Кърджали с ръководител Севинч Еминова.
1. Специална награда на МОН се присъжда на Надя Иванова, 13 г.
от ОДК гр.Ловеч с ръководител Кремена Попова
2. Специалната награда на НДД София се присъжда на Назмие
Мустафа, 17 г. от ГПЧЕ «Христо Ботев» гр.Кърджали с ръководител Здравко Кандов
3. Специалната награда на РИО се присъжда на Десислав
Димитров, 13 г. ШИИ «Арт Попово» с ръководител Искра Хаджииванова.
5. Специалната награда на в-к «Нов живот» се присъжда на Елина Димитрова, 10 г. от ОДК гр.Търговище с ръководител Нора Иванова

6. Специалната награда на телевизия Източни Родопи се присъжда
на Александра Божанова, 11 г.от СОУ «Цанко Церковски» гр.Полски Тръмбеш с ръководител Галя Хаджиатанасова.
7. Специална награда на Арт галерия «Дар» гр.Кърджали се
присъжда на Назар Нуретинова, 11 г. от ШИИ «Арт Попово» с ръководител Искра Хаджииванова.
8. Специалната награда на ОДК гр.Кърджали се присъжда на
Дария Петкова, 8 г. от Школа по изобразително изкуство «Арт линия» гр.Казанлък с ръководител Ваня Запрянова


ШКОЛИ

І възрастова група 6 – 10 г.

Поощрителна награда

Цветелина Данаилова, 7 г., ОДК – Търговище
Ръководител – Нора Иванова

Сиделя Мутлу, 8 г., ОДК – Ардино
Ръководител – Мюзейен Делиюсеин

ІІІ място – Росица Камбурова, 7 г., ОДК – Кърджали
Ръководител – Севинч Еминова

ІІ място – Стефани Стефанова, 9 г., ШИИ гр.Попово
Ръководител – Искра Хаджииванова

І място – Елица Караусева, 10 г., ОДК – Момчилград
Ръководител – Севинч Еминова


ІІ възрастова група 11- 14 г.

Поощрителна награда

Радостина Гергинова, 13 г., ОДК – Кюстендил
Ръководител – Любка Радкова

Елица Карамитева, 12 г., ОДК – Ардино
Ръководител – Мюзейен Делиюсеин

Севда Хаджимехмед, 11 г., ОДК – Момчилград
Ръководител – Севинч Еминова

ІІІ място – Преслава Христова, 12 г., ОДК – Търговище
Ръководител – Нора Иванова

ІІ място - Ванеса Вескова, 14 г., ОДК – Ловеч, Ръководител – Кремена Попова

І място – Селин Осман, 11 г., ОДК – Кърджали
Ръководител – Севинч Еминова


ІІІ възрастова група 15 – 18 г.

Поощрителна награда

Даяна Йорданова, 17 г., ОДК – Казанлък, ръководител Галя Иванова

ІІІ място – Никол Джоргова, 16 г., ОДК – Кюстендил, ръководител Любка Радкова

ІІ място – Стелиан Иванов, 17 г., ОДК – Казанлък, ръководител Галя Иванова

І място – Цветомира Димитрова, 16 г.
ОДК – Ловеч, ръководител Кремена Попова


УЧИЛИЩА
І възрастова група 6 – 10 г.

Поощрителна награда
Мариела Иванова, 9 г., СОУ „Й.Йовков” гр.Кърджали
Ръководител – Камелия Чавдарова

Илайда Юсеин, 10 г., СОУ „П.Р.Славейков” гр.Кърджали
Ръководител – Георги Шишков

ІІІ място – Вероника Кехайова, 10 г., СОУ „В.Левски” гр.Ардино
Ръководител – Фахрие Юсеинова

ІІ място – Мирела Атанасова, 9 г., СОУ „Св.св.Кирил и Методий” , гр.Карнобат, Ръководител – Даниела Радева

І място – Емилия Василева, 9 г.
СОУ„Св.св.Кирил и Методий”, с.Самуил, обл.Разград, Ръководител – Стоянка Иванова - НЕ

ІІ възрастова група 11 – 14 г.
Поощрителна награда
Берджан Махмуд, 13 г., ОУ „В.Левски” гр.Кърджали
Ръководител – Иванка Димитрова

Борислава Василева, 12 г., СОУ „Бачо Киро” гр.Летница, обл.Ловеч
Ръководител – Светлана Стоянова - НЕ

Бурчин Мехмед, 13 г., СОУ „Вл.Димитров – Майстора” гр.Кърджали
Ръководител – Емилия Сярова

ІІІ място – Джансел Мюмюн, 14 г.
СОУ „Хр.Смирненски” с.Черноочене, обл.Кърджали
Ръководител – Маргарита Стоева

ІІ място – Деница Трифонова, 13 г.
СОУ „Хр.Ботев” гр.Цар Калоян, обл.Разград
Ръководител – Калинка Павлова - НЕ

І място – Миглена Каменова, 13 г., СОУ „Отец Паисий” гр.Кърджали
Ръководител – Иван Стойчев

І място – Луко Гарноев, 12 г., ОУ „20 април” гр.Панагюрище
Ръководител Диана Гетова - НЕ


ІІІ възрастова група 15 – 18 г.

Поощрителна награда
Бояна Алексиева, 17 г.
СОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр. Карнобат, ръководител Даниела Радева

ІІІ място – Ариф Ариф, 15 г., ПГ „В.Левски” гр.Кърджали
Ръководител – Росица Тинчева

ІІ място – Драгомир Друмев, 15 г., СОУ „Хр.Ботев” гр.Цар Калоян, обл.Разград, Ръководител – Калинка Павлова - НЕ

І място – Елеонора Кирекчиева, 16 г., ГПЧЕ „Христо Ботев” гр.Кърджали, Ръководител – Здравко Кандов



НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ФОТОГРАФИЯ
„ФОТОПРИКАЗКИ”

Получени 370 фотографии от 20 населени места от страната от 13 области: Стара Загора, Пловдив, Хасково, Разград, Сливен, Варна, Кюстендил, Велико Търново, Добрич, Търговище, Враца, Смолян и Кърджали.
- „Фотоприказки” – история запечатана в снимка
- Регламент – 2 възрастови групи – V – VІІІ кл. и ІХ – ХІІ кл.
- 2 категории – Пейзаж и природа и Художествена фотография
- - училища и школи
- Жури- Петко Борисов, Мехмед Реджеб,
- Награди – І, ІІ и ІІІ и поощрителни.


СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

1. Специалната награда на Община Кърджали се присъжда на
Златина Точкова, ХІІ кл. от ГПЧЕ „Хр.Ботев” гр.Кърджали.
2. Специална награда на МОН се присъжда на Ангелина Ванчева,
VІІІ кл. от ОДК Кърджали с ръководител Антония Грозева.
3. Специалната награда на НДД София се присъжда на Емануела
Тодорова, ХІ кл. от ОДК гр.Варна с ръководител Надежда Шипкова
4. Специалната награда на РИО се присъжда на Иван Вечев, 17 г.
от ОДК гр.Казанлък с ръководител Галя Иванова.
5. Специалната награда на в-к «Нов живот» се присъжда на Михаил Маринчешки, VІ кл. от ОДК гр.Пловдив с ръководител Изабел Хугасян.
6. Специалната награда на телевизия Източни Родопи се присъжда на Беркан Ахад, ХІ кл. от ОДК гр.Кърджали с ръководител Антония Грозева.
7. Специалната награда на ОДК гр.Кърджали се присъжда на
Теодора Стайкова, ХІІ кл. от НГПИД «Акад. Дечко Узунов» гр.Казанлък с ръководител Петя Минекова.
УЧИЛИЩА

КАТЕГОРИЯ “ПЕЙЗАЖ“

Първа възрастова група 5 – 8 кл.

Поощрителна награда
Джанан Мехмед, 14 г., ОУ „Гео Милев” с.Конево, обл.Кърджали
Ръководител – Неджатин Хасан

III място – Павлин Маринов, 7 кл.
ОУ“Найден Геров“ с.Гавраилово, община.Сливен
Ръководител – Мария Божекова

II място – Ирен Алтъпармакова, 13 г.
7СОУ “Найден Геров“ гр.Варна - НЕ

I място – Мелих Хаджимурад,7 кл.
ОУ „А.С.Макаренко“ с.Боровица, обл.Кърджали
Ръководител – Калинка Ежова


Втора възрастова група 9 – 12 кл.

Поощрителна награда

Димитър Чаушев, 11 кл., СОУ „Й.Йовков“ гр. Кърджали
Ръководител – Стоян Георгиев

III място – Бирджан Халил, 10 кл., ПГЕЕ „Кап.Петко Войвода“ Кърджали, Ръководител – Никола Николов

II място – Богомил Тодоров, 11 кл.
ГПЧЕ „Хр.Ботев“ Кърджали


I място – Александър Костов, 11 кл.
ПМГ „Акад.Иван Ценов“ гр.Враца, Ръководител – Станислава Каменова


КАТЕГОРИЯ „ХУДОЖЕСТВЕНА ФОТОГРАФИЯ“

Първа възрастова група 5 – 8 кл.

Поощрителна награда
Радин Тихолов, 5 кл.
ПМГ „Проф.Емануил Иванов“ гр.Кюстендил
Ръководител – Детелина Тихолова - НЕ

III място – Оля Божекова, 8 кл., ГПЗЕ „З.Стоянов“ гр.Сливен
Ръководител – Таня Бившева

II място – Александра Александрова, 7 кл.
1ОУ „Хр.Ботев“ гр.Търговище, Ръководител – Катерина Милева

I място – Василена Хранова, 7 кл.
ПМГ „Проф.Емануил Иванов“ гр.Кюстендил
Ръководител – Детелина Тихолова - НЕ

Втора възрастова група 9 – 12 кл.

Поощрителна награда
Елена Гуглева, 12 кл., НГПИД „Акад.Дечко Узунов“ гр.Казанлък
Ръководител – Петя Минекова

III място – Яна Миленкова, 9 кл.
ПМГ „Проф.Емануил Иванов“ гр.Кюстендил, Ръководител – Детелина Тихолова - НЕ

III място – Мира Турлакова, ХІІ кл.
НГПИД „Акад.Дечко Узунов“ гр.Казанлък, Ръководител – Петя Минекова

II място – Михаел Младенов, 11 кл., ПМГ „Акад.Иван Ценов“ гр.Враца, Ръководител – Станислава Каменова

I място – Виктория Грозева, ХІ кл., ГПЧЕ „Хр.Ботев“ гр.Кърджали


ШКОЛИ

КАТЕГОРИЯ “ПЕЙЗАЖ“

Първа възрастова група 5 – 8 кл

Поощрителна награда
Кирил Кацаров, Школа „Арт линия“ гр.Казанлък
Ръководител- Ваня Запрянова

Катерина Стефанова, 5 кл., ОДК гр.Варна
Ръководител – Надежда Шипкова - НЕ

III място – Симона Годумова, VІІІ кл., ОДК гр.Кърджали
Ръководител – Антония Грозева

II място – Алис Сандалова, 14 г., ОДК гр.Казанлък
Ръководител – Галя Иванова

I място – не се присъжда

Втора възрастова група 9 – 12 кл.

III място – Гергана Димитрова, 11 клас, ОДК гр.Пловдив
Ръководител – Изабел Хугасян

II място – Виктория Мирчева – 12 клас
АО при ОП „Младежки център“ гр.Хасково, Ръководител – Йоанна Кокотанекова

I място – Ралица Костадинова, ОДК гр.Пловдив
Ръководител – Изабел Хугасян


КАТЕГОРИЯ „ХУДОЖЕСТВЕНА ФОТОГРАФИЯ“

Първа възрастова група 5 – 8 кл.

Поощрителна награда
Радосвета Шопова, 5 кл., ОДК гр.Крумовград
Ръководител – Надежда Саръева

III място – Александрина Асенова, VІІІ кл., ОДК гр.Кърджали
Ръководител – Антония Грозева

III място – Мария Милчева, VІІІ кл., ОДК гр.Кърджали
Ръководител – Антония Грозева

II място – Ясен Кирилов, 6 кл., ОДК гр.Пловдив
Ръководител – Изабел Хугасян

I място – Маргарита Петрова, 8 кл., ОДК гр.Кърджали
Ръководител – Антония Грозева


Втора възрастова група 9 – 12 кл.

Поощрителна награда
Бранимир Айвазов -11 клас, АО при ОП „Младежки център“ гр.Хасково, Ръководител – Йоанна Кокотанекова

III място – Мартин Тодоров, 12 кл., ОДК гр.Пловдив
Ръководител – Изабел Хугасян

II място – Байрям Байрямали,12 кл., АО при ОП „Младежки център“ гр.Хасково, Ръководител – Йоанна Кокотанекова

I място- Мария Чавдарова, Х кл., ОДК гр.Кърджали
Ръководител – Антония Грозева



Още снимки




 Прочитания: 2433 пъти


2018-2020 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign Пране на килими Кърджали - Би стил Агенция Кърджали 7 - Агенция за недвижими имоти