Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Кметът инж. Хасан Азис награди 18 изявени ученици и връчи три колективни награди за 24 май

 24 Май 2016

За тринадесета поредна година ръководството на Община Кърджали награди изявени ученици, представили ни достойно на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали. Церемонията по награждаването се състоя пред Паметника на Освободителите в Градската градина и бе част от тържеството, посветено на празника на българската просвета и култура, и на славянската писменост. Бяха връчени шест награди в първа възрастова група І –ІV клас, шест награди във втора възрастова група V – VІІІ клас, четири награди в трета възрастова група ІХ – ХІІ клас, три награди за ученици завършили основно образование и три колективни награди.


Извадка от протокол на Комисия назначена със Заповед № 401 от 03.05.2016г., на Кмета на Община Кърджали разгледала постъпилите предложения за награждаване и извършила класирането. На основание чл. 28 от Правилник за удостояване със званието „Почетен гражданин на Община Кърджали” и за награждаване с морални и материални награди и определени критерии съгласно чл.29 от същият, Кмета на Община Кърджали е утвърдил направените предложения от комисията, както следва:



Първа възрастова група І-ІV клас

1. Весела Щерева Добрикова – ученичка от 4 клас в СОУ»Отец Паисий» гр. Кърджали
Първо място на математическо състезание «Европейско кенгуру» ;
Награда на СБНУ за достойно представяне по БЕЛ;
-Международно състезание „Лингвистично кенкуру”;
-Награда на РИО на МОН за отлични резултата в областен кръг на олимпиадата „Знам и мога”;
2. Надежда Росенова Димитрова –ученичка в първи клас от СОУ»Йордан Йовков» гр. Кърджали
Трето място с бронзов медал Национален конкурс „Музикални награди”
Сребърна лира и диплом от НК „Орфееви таланти”
Първо място в областен конкурс за рисунка”Родопски багри”
Трето място и бронзов медал в областен кръг от Коледен математически турнир „

3. Ева Томас Поужуолите – ученичка в 4 клас от СОУ»П.Р.Славейков» гр. Кърджали

-Първо място „Аз и буквите” на СБНУ
-Първо място”Аз рисувам”
-Първо място областен кръг на Национално състезание „Ключът на музиката”
- Второ място математически турнир „Иван Слабашев”
-Първо място областен кръг на интердисциплинарно състезание

4. Нихал Юсеин Ахмед –ученичка в 4 клас от СОУ”Владимир Димитров Майстора” гр. Кърджали

Трето място на 15 ти областен математически турнир;
Участие в Ключът на музиката
5. Валентин Венциславов Солаков – ученик в ІІ клас от ОУ”Св.св.Кирил и Методий” – гр. Кърджали;
-Златен , сребърен и бронзов медал от Международния турнир „Математика без граници”
- Първо място „Аз и буквите „ Състезание на СБНУ

-Първо място „Аз рисувам”

6. Джейда Джеват Салиф – ученичка в 4 клас от ОУ»Св.Климент Охридски» гр. Кърджали
- Трето място областен кръг „Европейско кенкуру”-

Втора възрастова група V-VІІІ клас

1. Борислав Веселинов Енчев- ученик вVІ клас от СОУ»Отец Паисий» гр. Кърджали

-бронзов медал областен математически турнир;
-златен медал коледно математическо състезание
-първо място общински кръг Национална олимпиада по математика
-Трето място областен кръг на Национална олимпиада по математика;

2.Мария Александрова Александрова – ученичка в 7 клас от СОУ»П.Р.Славейков» гр. Кърджали

-Първо място на математическо кенкуру 2016г.
Първо място на лингвистично кенкуру 2016г.
Второ място на областен кръг на олимпиада по математика и по БЕЛ
Трето място на математически турнир
Трето място на коледно математическо състезание-

3. Ради Мирославов Митрев- ученик в 7 клас от СОУ»Владимир Димитров - Майстора– гр. Кърджали

Участие в Национално състезание Ключът на музиката
Отлично представяне на Националин кръг по Астрономия в гр.Кюстендил
Участник с доклад на 42 Национална младежка конференция по Астрономия – Варна 2016–

4. Селин Бахтияр Осман – ученик от 5 клас в ОУ»Св.св. Кирил и Методий» Кърджали
Първо място в Национално състезание по БЕЛ „Любословие”
-Първо място общински кръг по английски език
- Трето място в Коледно матическо състезание
- Трето място на ХV математически турнир

5. Дияна Димитрова Гуглева – ученичка в 6 клас от ОУ»Св.Климент Охридски» гр. Кърджали

Първо място от областен кръг „Европейско кенкуру”

6. Шенай Шенол Али – ученик в 7 клас от ОУ»Христо Ботев» с. Миладиново
Участие в Национален кръг на състезанието „Водата- извор на живот” гр. Бургас

Трета възрастова група ІХ-ХІІклас

1 Краси Розалинов Хаджиев – - ученик в ІХ клас от СОУ»Отец Паисий» гр. Кърджали


-На Х-та Национална олимпиада по география, класиран на двадесето място в България и притежател на сертификат
-Първо място на Областна олимпиада по биология;

2. Цветелина Милкова Карамфилова – ученичка в 10 клас от СОУ»П.Р.Славейков» гр. Кърджали

– Финалист във втората ученическа научна сесия в БАН ;
Финалист в осмия Национален конкурс „ИНОФЕР”-панаир на науката и иновациите
Първо място на Националните олимпиади по математика;
Грамота за отлично представяне на пролетна конференция на СМБ
Статия по теория на числата „Линейно- рекурентни редици и точни квадрати”
Лаурят на международната конференция по математика ЕВРОМАТ 2016 Гърция-

3. Биляна Каменова Арсова- ученичка в 9 клас от СОУ”Вл.Д.Майстора” гр. Кърджали

- Сребърен медал от 11-ти национален конкурс „Една българска роза”
Бронзов медал от 16-ти Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”2016г.–

4. Павел Светозаров Сарлов –ученик в ІХ клас от ГПЧЕ»Христо Ботев» гр. Кърджали

Първо място на коледно математическо състезание;
-Златен медал от състезанието „Математика без граници”
-С отличие защити Кеймбридж сертификат

Награди за ученици завършили основно образование

1.Антоан Анков Русев –ученик в VІІІ клас от от ГПЧЕ»Христо Ботев» гр. Кърджали

-Златен медал от Коледно математическо състезание;
-Бронзов медал от международен турнир по математика;

2.Александър Младенов Гинчев- ученик в VІІІ клас от от СОУ»Отец Паисий» гр. Кърджали

-годишна стипендия и почетна грамота в Национален конкурс „Рицарят в мен”-

-трето място в 17 Национален конкурс за рисунка”Космосът- надежда и бъдеще на човечеството”

-Първо място за стихотворение посветен на патронният празник литературен конкурс „Да победи доброто”

- Издадена книжка „Щастливо детство”

Колективна награда

1. Школата по изобразително изкуство «Палитра» към Обединен детски комплекс
с ръководител Севинч Юмерова Еминова –
- Специална награда от Международен детски конкурс за рисунка - гр. Бурса, Р.Турция
- Специална награда в Национален конкурс за млади певци; Награда за много добро представяне в Международен детски фестивал «млади таланти» гр. София

2.Колективна награда за учениците от Школата по история «ИстОрика» към СОУ»П.Р.Славейков» гр. Кърджали, за участие в първият ученически филм «140 години от Априлското въстание»

3. Фанфарен оркестър към ГПЧЕ”Христо Ботев” с ръководител Мария Петкова Митрева – за издигане престижа на учебното заведение

Още снимки




 Прочитания: 1532 пъти


2018-2020 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign Пране на килими Кърджали - Би стил Агенция Кърджали 7 - Агенция за недвижими имоти