Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

187 детски рисунки в памет на Джемал Емурлов - Джими

 02 Май 2018

187 детски рисунки от 20 училища и школи от 12 населени места от областта участваха в четвъртото издание на конкурса за детска рисунка „Родопски багри”. Официалната церемония за откриване на изложбата и награждаване на отличените ученици конкурса в памет на големия български художник и почетен гражданин на Кърджали Джемал Емурлов – Джими се проведе на 30 април в Общински детски комплекс Кърджали. На откриването присъстваха Веселина Тихомирова – зам.кмет на община Кърджали, Гроздан Колев – началник на РУО, много ученици, родители и учители.

Известните кърджалийски художници Емил Пенчев и Пенка Атанасова и дъщерята на Джемал Емурлов – Десислава Емилиянова журираха детските творби и определиха победителите. Връчиха се 24 награди за І, ІІ, ІІІ място и поощрителни награди за всяка възрастова група и 5 специални награди: на кмета на община Кърджали, на РУО, на семейството на Джемал Емурлов, на ОДК и на СУ „Вл.Димитров – Майстора”.

Организатори на проявата са Община Кърджали, РУО, Общинският детски комплекс и СУ „Владимир Димитров – Майстора”. Тази година конкурсът бе посветен и на 70 годишнината от рождението на Джими.    

 

                                                     НАГРАДИ:

      Специални награди

1. На Кмета на община Кърджали -Косара Камарева, 7 г., от СУ”Й.Йовков”гр.Кърджали

2. На семейството на Дж.Емурлов -Емирджан Ахмед, 9 г., от СУ”Й.Йовков”гр.Кърджали

3. На СУ ”Вл.Димитров - Майстора”- Тууче Дурмуш, 13 г., от – СУ ”Вл.Димитров - Майстора”

4. На РУО – Муаззез Памук, 11 г. от ОУ”Св.св.Кирил и Методий”

5. На ОДК – Селин Осман,13 г., от ОДК гр.Кърджали

 

Категория  Училища

І възр.група 6 – 10 г.

І място:  Райя Николова, 6 г. от ОУ”Св.св.Кирил и Методий” гр.Кърджали

ІІ място: Берин Али, 8 г., отСУ ”Й.Йовков” гр.Кърджали

ІІІ място: Дима Камарева, 10 г., от  СУ ”Й.Йовков”гр.Кърджали

ІІІ място: Людмила Боянова, 7 г. от ОУ ”Св.св.Кирил и Методий” гр.Кърджали

Поощрителна: Сезджан Хасан, 6г., от ДГ „Щастливо детство” гр.Джебел

 

ІІ възр.група  11- 14 г.

І място: Бахар Бирхан,13 г., от СУ ”Хр.Ботев” гр.Джебел

ІІ място: Александра Шенева, 13 г., СУ ”В.Левски” гр.Крумовград

ІІІ  място: Есин Сабри,14 г., от СУ ”В.Левски” гр.Крумовград

ІІІ място: Бесте Бербер, 13 г., СУ ”От.Паисий” гр.Кърджали

 

ІІІ  възр.група 15 -19 г.

І място: Мелиса Иса, 17 г., от СУ”Хр.Смирненски”с.Черноочене

ІІ място: Валерия Ненкова, 15 г., от  ЕГ”Хр.Ботев”гр.Кърджали

ІІІ място: Иффрет Емурла ,15 г. от гр. Франкфурт на майн, Германия

 

 

 

 

 

 

 

Категория  Школи

І възр. група 6 – 10 г.

І място: Селин  Ахмед, 10 г., от ОДК гр.Кърджали

ІІ място: Стефания Янева, 8 г., от ОДК гр.Кърджали

ІІІ място Ебру Дели Юсеин, 8 г., от  ОДК гр.Ардино

Поощлителна: Селина Джамбаз, 6г., от ОДК гр.Кърджали

 

ІІ  възр. група 11- 14 г.

І място: Джем Ариф, 11 г., СУ”Вл.Димитров-Майстора”

ІІ място: Джерен Сарахмедова, 11 г., от ОДК гр.Ардино

ІІ място: Мария-Паула Иванова, 14 г., от СУ”Вл.Димитров –Майстора”

ІІІ място: Деря Дурмуш, 14 г., от  ОДК гр.Момчилград

ІІІ място:  Ванеса Ленкова,13 г., от  СУ”Вл.Димитров- Майстора”

 

ІІІ  възр. група 15 -19 г.

І място: Елеонора Кирекчиева,-18 г., от ОДК гр.Кърджали

ІІ място: Иван Бечев, 17 г., от СУ”Вл-Димитров – Майстора” гр. К-ли

ІІІ място: Антоан Смилянов, 18 г., от ОДК гр.Кърджали

 

 

Още снимки




 Прочитания: 472 пъти


2018-2019 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign Екскурзовод в Прага ТОИЛ ЕООД - Шлайфан бетон, Епоксидни покрития Детска градина Вяра надежда и любов Кърджали Детска градина Райна Княгиня Кърджали