Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Наградиха изявени ученици, представили Кърджали в България и по света

 24 Май 2018

 

Заслужено признание получиха днес ученици, представили община Кърджали достойно на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали. Церемонията по награждаването им се състоя пред Паметника на Освободителите в Градската градина и бе част от тържеството, посветено на празника на българската просвета и култура, и на славянската писменост 24 май. Бяха връчени седем награди в първа възрастова група І –ІV клас, девет във втора възрастова група V – VІІІ клас,  пет в трета възрастова група ІХ – ХІІ клас. и две колективни награди. 

Извадка от протокол от заседание на Комисия назначена със Заповед № 542 от 02.05.2018г., на Кмета на Община Кърджали. На заседание проведено на 03.05.2018г. Комисията е разгледала постъпилите предложения за награждаване и извършила класирането, на основание чл. 32 от Правилник за удостояване със званието „Почетен гражданин на Община Кърджали” и за награждаване с морални и материални награди както следва:

Първа възрастова група   І-ІV клас

  1.Дефне Рейхан Мустафа- ученичка вІV клас от СУ ”Отец Паисий”  гр. Кърджали 

-12-то място от олимпиадата „Знам и мога” на МОН;

- Максимален брой точки на училищни състезанията „Аз и буквите”, „Аз и числата”, „Аз и Европа”, „Аз, природата и светът”, „Аз рисувам” организирани от СБНУ;

- Участие в Национално състезание „Четящо кенгуру” на фондация „Млада България”;

- Достигнала е областния кръг на националното състезание „Ключът на музиката”;

- Автор на редица благотворителни кампании, дарила средства за лечение на Виолета Димитрова от София.

2.Берин Бейсим Али – ученик II клас от СУ ”Й.Йовков”  гр. Кърджали

- Максимален брой точки на състезанията „Аз и буквите”, „Аз и числата”, „Аз и Европа”, „Аз, природата и светът”, „Аз рисувам” организирани от СБНУ;

- 3-то място на Национален конкурс за рисунка „Национален парк „Рила”- познат и непознат”;

- Първо място на Областен конкурс за рисунка „Бъдещето през моите очи”;

- Участие в състезания и конкурси.

3.Алиджан Танер Сюлейман – ученик в IV клас от СУ ”П.Р.Славейков” гр. Кърджали

-Максимален брой точки на състезанията „Аз и числата”, „Аз и Европа”, „Аз, природата и светът” организирани от СБНУ;

-Трето място на областно ниво на „Европейско кенгуру;

Първо място в областта на Математическото състезание „Иван Салабашев”.

 

4.Атанас Мирославов Митрев – ученик в IV клас от СУ ”Владимир Димитров-Майстора”  гр. Кърджали

-Постигнал най-висок резултат в своята възрастова група на Национално състезание „Ключът на музиката”, гр. Пловдив;

- Участник и носител на призови награди от конкурси по математика и музика.

5.Делчо Тодоров Ригов – ученик в IV клас от ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” гр. Кърджали

-Първо място на Национален конкурс за рецитатори на руски език;

-Първо място на Национален фестивал „Пусть всегда будет солнце”;

- Максимален брой точки на състезанията „Аз и буквите”, „Аз и числата”, „Аз и Европа”, „Аз, природата и светът”, „Аз рисувам” организирани от СБНУ.

 

6.Валентин Димитров Гуглев – ученик в IV клас от ОУ ”Св. Климент Охридски” гр. Кърджали

-Класиран на престижно място в областния кръг на Националното състезание „Знам и мога” на СБНУ;

-Първо място от конкурс за рисунка „Коледна магия”;

-Първо място в европейско състезание „Време за движение”;

-Първо място на литературен конкурс  на Регионална библиотека гр. Кърджали;

-Активен член на клубове по интереси и др.

 

7.Раиф Сейхан Синан – ученик в IV клас от ОУ ”Св. Св. Кирил и Методий”  с. Стремци

-Класиран на пресижно място в състезанията на СБНУ;

- Спортист по свободна борба към СКБ „Крепост” с. Стремци с участие в републикански турнири.

 

Втора възрастова група   V-VІІІ клас

 

1.Джулия Фрейзър Гардинър- ученичка в VІII клас от СУ ”Отец Паисий” гр. Кърджали 

- Множество награди през годините;

- Първо място на училищното състезание «Знам»;

- Сертификат от Съюза на математиците в България за участие в Областен математически турнир;

-Първо място на «Лингвистично кенгуру» - училищен кръг;

-Пето място на Националния кръг на олимпиадата по английски език.

 

 2.Мария Венкова Сиракова – ученичка в VІI клас от СУ ”Й.Йовков” гр. Кърджали

-Първо място на Национален младежки конкурс за есе „Общуването в моето ежедневие”, Стара Загора;

-Първо място на Национална изложба - конкурс за детска рисунка „Св. Трифон Зарезан”, гр. Сунгурларе;

-Втора награда за есе на Национален ученически конкурс „Светът през погледа на децата” на Фондация „Мадара”;

 

 3.Пламен Ангелов Груев ученик от СУ ”П.Р.Славейков” гр. Кърджали

- Първо място общинска олимпиада по математика;

- Първо място на областна олимпиада по математика;

- Първо място на Европейско кенгуру областен кръг;

- Първо място на областен кръг на олимпиада по БЕЛ;

- Второ място областен турнир по математика «Перперикон»;

- Второ място на математически турнир «Иван Салабашев»;

- Призьор в «Ключът на музиката», национален кръг;

 

 4.Вяра Григорова Ташева – ученичка в VI клас от СУ ”Владимир Димитров-

Майстора”  гр. Кърджали

-С отличен успех и високи постижения в областта на изобразителното изкуство;

- Първо място на Областен конкурс „Бъдещето през моите очи”;

 

5. Нурджан Йълдъз Ибрямова – ученичка в VI клас от ОУ ”Св. Св. Кирил и

Методий”  гр. Кърджали

-Първо място на общински и областен кръг  на Националната олимпиада по БЕЛ и участие в националния кръг;

- Първо място на общински и областен кръг  на Националната олимпиада по Химия и ООС и участие в националния кръг;

- Челно място на общински и областен кръг  на Националната олимпиада по Физика;

-Участие в други олимпиади на общинско и областно ниво;

-Участие в първи и втори кръг на Националното състезание „Стъпала на знанието. БЕЛ”;

 

 6. Борислав Веселинов Енчев – ученик в VІII клас от ЕГ „Христо Ботев”  гр. Кърджали

-Участие в национален кръг на Националната олимпиада по немски език;

-Трето място на Националното състезание по математика за ученици от профилирани гимназии и паралелки;

-Първо място на областен математически турнир „Перперикон”;

-Второ място на Коледно Математическо състезание;

- Първо място на областен кръг на олимпиадата по математика;

-Бронзов медал от зимния кръг на международния турнир „Математика без граници”;

-Сребърен медал от пролетния кръг на международния турнир „Математика без граници”;

-Първо място на областен кръг на олимпиадата по немски език;

-Първо място на областен кръг на Лингвистично кенгуру;

-Второ място в страната на първи кръг на състезание по български език „Любословие”;

- Второ място на областен кръг на олимпиадата по БЕЛ и др.

 

 7. Радослава Веселинова Йорданова – ученичка в VІI клас от ОУ ”Св. Климент Охридски” гр. Кърджали

-Класира се за областните олимпиади по всички учебни предмети;

-Първо място в европейско състезание „Време за движение”;

- Председател на УС;

-Участва в много училищни и извънучилищни форми, състезания, благотворителни акции, клубове и др.;

 

 8. Стоянка Ненкова – ученичка в VІ клас от ОУ „Васил Левски” гр. Кърджали

-Награди с група за фолклорни песни към читалище „Родопски фар”;

-Диплом за отлично представяне на Международен детски фестивал за православни песнопения;

-Грамота за най-добро изпълнение на песен на английски език на Сцената на талантите;

-Сребърен медал за индивидуално изпълнение  на Национален конкурс „Орфеево изворче”.

9. Есин Еркан Неджиб – ученичка в VІI клас от ОУ ”Гео Милев” с. Конево

- Активно участие в училищния живот;

- С призови места на конкурси и олимпиади;

 

Трета възрастова група    ІХ-ХІІклас

 1.  Краси Розалинов Хаджиев – ученик в ІХ клас от СУ ”Отец Паисий” гр. Кърджали 

-На Х-та Национална олимпиада по география, класиран на двадесето място в България и притежател на сертификат;

-Първо място на Областна олимпиада по биология;

- Участник в Националния кръг на 50-ата юбилейна олимпиада по химия, нарежда се сред 20-те най-добри в Република България.

 

 2. Зеррин Бирсен Мехмедали – ученичка в ХІІ клас от СУ ”Й.Йовков”, гр. Кърджали

-Първо място на Конкурс за рисунка „Времето лети” 2017;

-Първо място на Конкурс за есе „Търпението- правилният път към успеха”;

-Първо място на „Цветна олимпиада” по Български език и литература на Сдружение „България си ти”;

-Второ място на Конкурс за стихотворение „Може! Всичко е възможно” на Празник на изкуствата „Денят на Нели”;

3. Стиляна Иванова Аврамова – ученичка в ХІІ клас от СУ ”П.Р.Славейков” гр. Кърджали

-Първо място на областен кръг по Химия и ООС;

-Първо място на състезанието по БЕЛ - учебен център „Read”;

-Първо място на международен ученически конкурс „Заедно в XXI век”;

- Първо място за есе на Националната историческа конференция гр. Котел;

-Първо място за есе на Националната историческа конференция гр. Русе.

- Второ място за есе на Областна конференция;

- Първо място на Конкурс най-добра снимка на България;

-Председател на УП и Здравен клуб.

 

 4. Лия Делчева Стамболиева - ученичка в XI клас от ЕГ „Христо Ботев” гр. Кърджали

-Стипендия за едноседмично пребиваване в Германия от международно състезание „Байерн ветбеверб”;

-Участие в националния кръг на състезание по немски език на немската Служба за педагогически обмен;

-Участие в националния кръг на олимпиадата по немски език на МОН;

 5. Мария Красимирова Чавдарова от Клуб по фотография към ЦЛПР – ОДК гр. Кърджали

-Първо място на Национален конкурс по фотография - «Фотоприказки» гр. Кърджали;

-Специална награда на Национален конкурс «Вълшебството на сезоните», гр. Хасково;

-Лауреат на Международен конкурс за рисунка и фотография «Природа и вода», гр. Русе;

-Лауреат на Международен детски фестивал «Млади таланти», гр. София.

 

Колективна награда

 

1.Детска фолклорна вокална група към СУ „Йордан Йовков” гр. Кърджали

- Първа награда на 18-ти Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче” , 24.03.2018г., Стара Загора, златен медал и плакет; участия във фестивали и мероприятия.

2.Радиоклуб „Детски свят” при ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

- 7 престижни награди на единствения Национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов” гр. Разград.

 

 

 

Още снимки




 Прочитания: 862 пъти


2018-2019 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign Екскурзовод в Прага ТОИЛ ЕООД - Шлайфан бетон, Епоксидни покрития Детска градина Вяра надежда и любов Кърджали Детска градина Райна Княгиня Кърджали