Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

„Вълшебният свят на Родопите” - празник на детското изкуство и изява на млади таланти от цяла България

 29 Октомври 2018

      На специална церемония в галерията  на Общински детски комплекс Кърджали бяха наградени победителите в ХІ-тия Национален празник на детското изкуство „Вълшебният свят на Родопите” Кърджали 2018. 1493 рисунки и фотографии, с около 200 повече от миналата година, от 88 населени места от цялата страна участваха в двата конкурса. Бяха раздадени над 70 награди, осигурени от Община Кърджали и 16 специални приза от различни институции – по 8 в Националния конкурс за детска рисунка „Вълшебният свят на Родопите” и в Националния конкурс по фотография „Фотоприказки”. Със своите рисунки и фотографии участваха много млади таланти от цялата страна -Сливен, Варна, Попово, Свиленград,Търговище,Ямбол,Кюстендил, Силистра, Казанлък, Кърджали, Крумовград, Ардино Над 60 деца и ръководители от страната присъстваха на откриването на специалната изложба с отличените творби.„Целта е да запознаем малките творци с разнообразието, колорита, богатата духовна култура на Източните Родопи и да създадем подходяща творческа атмосфера за изява на талантливите деца от цяла България”, каза директорът на ОДК Кърджали Златка Пеньова. Тя сподели, че за всичките години градът край Арда е спечелил хиляди малки и големи приятели от страната.

От името на кмета на община Кърджали инж. Хасан Азис участниците бяха поздравени от Веселина Тихомирова, зам.- кмет по хуманитарни дейности. Тя изрази възхищението си от таланта на малките художници и фотографи от различни краища на страната, включили се в двата конкурса и пожела на всички нови вдъхновения. Децата и техните ръководители бяха приветства и от Йоана Ташева от РУО Кърджали. Грамоти получиха също ръководителите на всички наградени малки творци  Бяха връчени и специални награди в двата конкурса – специална награда на кмета на Община Кърджали, на  РУО  на МОН, на Националния дворец на децата,  на ОДК, на вестник „Нов живот””; на Арт галерия „Дар”, на книжарница и рекламно студио „Чинар” и Фотостудио „Уникум“. Музикален поздрав за гостите поднесе Вокална фолклорна група при ОДК с  ръководител Гинка Матева

 За гостите от страната бе организирана обиколка на Кърджали, посещение на РИМ и археологическия комплекс Перперикон.Конкурсът се организира с подкрепата на МОН, Националния дворец на децата РУО Кърджали, община Кърджали.Той е посветен на Деня на Кърджали – 21 октомври.

КЛАСИРАНЕ 27.10.2018 г.

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ  РИСУНКА И ФОТОГРАФИЯ

 

  1. Специалната награда на Кмета на  Община Кърджали:

РИСУНКА: Мартина Бояджиева,  14 г. ЦПЛР-ОДК гр.Ловеч с ръководител Кремена Попова

ФОТОГРАФИЯ: Мутлу Али, ХІІ кл. от ЦПЛР - ОДК гр.Кърджали, Ръководител Антония Грозева.

 

  1. Специална награда на МОН:

РИСУНКА: Наталия Борисова, 14 г., ЦПЛР-ОДК гр.Силистра,

р-л Вихрен Иванов

ФОТОГРАФИЯ: Оля Божекова, ХІ кл., ПГПЗЕ „Захарий Стоянов” гр.Сливен, ръководител Таня Бившева

 

  1. Специалната награда на НДД София:

РИСУНКА:Магдалена Замова, 17 г., ШИИ «Живопис» гр.Казанлък  с ръководител Галя Иванова

ФОТОГРАФИЯ: Желислав Николаев, ХІ кл. от ЦПЛР-ОДК гр.Варна, ръководител  Надежда Шипкова

 

4. Специалната награда на РУО:

РИСУНКА:Мария Михова, 10 г. СУ «Кл.Охридски» гр.Ямбол, 

с ръководител Христо Крушков

ФОТОГРАФИЯ: Александра Иванова, ІХ кл.  от ЦПЛР - ОДК гр.Кърджали с  ръководител А.Грозева

 

     5. Специалната награда на в-к «Нов живот»:

РИСУНКА: Преслава Станева, 10 г. от Школа «Арт Попово» гр.Попово с ръководител Искра Хаджииванова 

ФОТОГРАФИЯ: Георги Костадинов, ІХ кл. от СУ «Д-р Петър Берон» гр.Свиленград , ръководител Ангел Ангелов  

 

     6. Специалната награда на ОДК гр.Кърджали:

РИСУНКА: Мария-Магдалена Делчева, 14 г. ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали  с ръководител Севинч Еминова

ФОТОГРАФИЯ: Славея Антонова, Х кл., ПМГ «Проф. Емануил

Иванов» гр.Кюстендил, ръководител Детелина Тихолова 

                               

   7. Специална награда на рекламно студио «Чинар»

РИСУНКА: Ейлем Халил, 15 г. от ЦПЛР-ОДК гр.Момчилград с ръководител Севинч Еминова

ФОТОГРАФИЯ: Радосвета Шопова, VІІІ Кл. ЦПЛР-ОДК гр.Крумовград, р-л Надежда Саръева

 

    8. Специална награда на Арт галерия „Дар” – Кърджали

РИСУНКА: Берин Али, 9 г. от ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали  с ръководител Севинч Еминова

 

     9. Специална награда на фото студио «Уникум»

ФОТОГРАФИЯ: Красимира Лахтариева, ХІ кл. от ЦПЛР-ОДК

гр.Пловдив, ръководител Изабел Хугасян                     

     

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА

«ВЪЛШЕБНИЯТ СВЯТ НА РОДОПИТЕ»

 

ШКОЛИ

 

І възрастова група 6 -10 г.

 

І място  -   Ивона Иванова, 9 г., ЦПЛР-ОДК гр.Силистра,  ръководител – Вихрен Иванов

ІІ място – Галина Маринова, 9 г., Ателие за изобразителни изкуства гр.Търговище, ръководител Д.Батембергска

ІІІ място – Фияра Алимова, 7 г., Школа „ Арт-линия” гр.Казанлък, р-л Ваня Запрянова

ІІІ място – Димитър Господинов, 9 г., ЦПЛР-ОДК гр.Търговище, ръководител – Сиана Иванова

Поощрителна награда

Берк Вейсал, 9 г., ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали, р-л  С.Еминова

 

 

ІІ възрастова група  11-14 г.

 

І място – Кристияна Димитрова, 11 г., Арт ателие „Огледало” гр.Варна, ръководител Дана Цолова

ІІ място – Йоана Максимова, 14 г., Школа „Арт Попово” гр.Попово, ръководител Искра Хаджииванова

ІІ място – Стела Милушева, 11 г., ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали, ръководител С.Еминова

ІІІ място – Александра Тенева, 12 г., Ателие за изобразителни изкуства гр.Търговище, ръководител Д.Батембергска

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ възрастова група  15-18 г.

 

І място – Миглена Каменова, 15 г., ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали

 Ръководител – С.Еминова

ІІ място Десислава Димитрова, 16 г., ЦПЛР-ОДК гр.Ловеч, ръководител Кремена Попова

ІІІ място – Сание Али, 15 г., ЦПЛР-ОДК гр.Ардино, Ръководител – Мюзейен Делиюсеин

ІІІ място – Ванеса Георгиева, 17 г., ШИИ „Живопис” гр.Казанлък, р-л Галя Иванова

Поощрителна награда

Айлин Осман, 15 г., ЦПЛР-ОДК гр.Момчилград, р-л С.Еминова

Евгени Короджиев, 16 г., НЧ „Иван Вазов 1999” гр.Мадан, ръководител Маргарита Хутева

Йоана Василева, 16 г., ЦПЛР-ОДК гр.Силистра, р-л Живка Ковачева

                                                         

УЧИЛИЩА

 

І възрастова група 6 -10 г.

 

І място – Радослав Тодоров, 10 г., СУ„Св.Климент Охридски”

гр.Ямбол, ръководител – Христо Крушков

ІІ място – Мариела Пенчева, 9 г., ОУ „Кирил Христов”, гр.Стара Загора, ръководител – Катя Георгиева

ІІІ място – Милица Грънчарова, 10 г., 13 ОУ „Св.Паисий Хилендарски” гр.Стара Загора, ръководител –Динка Дерлаева

ІІІ място – Елиза Чолакова, 9 г., СУ „Йордан Йовков” гр.Кърджали, ръководител Росица Христова

Поощрителна награда

Кадир Емурла, 10 г., СУ „Хр.Смирненски”с.Черноочене, Кърджали, ръководител – Джемиле Салим

Виктория Герджикова, 6 г., ДГ „Ален Мак” гр.Стара Загора, Ръководител – Р.Тасева

Ценимила Калинова, 9 г., ЦНСТДБУ гр.Кърджали

Ръководител Албена Борисова

 

 

ІІ възрастова група  11-14 г.

І място – Муаззез Памук, 12 г., ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр.Кърджали, Ръководител – Веска Митева

ІІ място – Даниела Нейкова, 13 г., СУ „Желязко Терпешев” гр.Любимец, Ръководител – Мария Колева

ІІ място – Боян Митев, 13 г., СУ „Бачо Киро” гр.Летница, ръководител Светлана Стоянова

ІІІ място – Бесте Бербер, 13 г., СУ „Отец Паисий” гр.Кърджали, ръководител Иван Стойчев

ІІІ място – Магдалена Николова, 14 г., СУ „Любен Каравелов” гр.Пловдив, ръководител Христина Христова

Поощрителна награда

Женя Енчева, 13 г., ОУ „Никола Икономов” гр.Разград, ръководител –Румен Русев

Мирела Кенова, 13 г. ПМГ „Проф.Ем.Иванов” гр.Кюстендил, ръководител Детелина Тихолова

Валентина Христова, 12 г., Второ ОУ „Иван Вазов” гр.Провадия,

р-л Петранка Йорданова

Еда Хайрула, 12 г. СУ „П.Р.Славейков” гр.Кърджали, р-л Георги Шишков

 

ІІІ възрастова група 15 – 18 г.

І мястоВенета Савова, 16 г., Второ СУ „Проф. Никола Маринов” гр.Търговище, р-л Диана Ангелова

ІІ място – Ани Атанасова,, 17 г., СУ „Желязко Терпешев” гр.Любимец, р-л Мария Колева

ІІІ място Виктория Енева, 15 г., ПГ по селско стопанство гр.Чирпан, р-л София Генова

ІІІ място – Мелиса Иса, 17 г., СУ Хр.Смирненски” с.Черноочене, ръководител Маргарита Стоева

Поощрителна награда

Мелек Байрям, 16 г., ПГИ „Алеко Константинов” гр.Кърджали, р-л Гюлер Салиф

Васил Вълчев, 17 г. ЦСОП „Д-р Петър Берон” гр.Кърджали

Ръководител Виолета Русева

КЛАСИРАНЕ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ПО ФОТОГРАФИЯ „ФОТОПРИКАЗКИ”

27.10.2017 г.

                                                                                                                                                                                                      

УЧИЛИЩА

КАТЕГОРИЯ “ПЕЙЗАЖ И ПРИРОДА“

 

Първа възрастова група V – VІІІ  кл.

 

I място – Манол Говедарски, VІІІ кл., 134 СУ „Димчо Дебелянов” гр.София, ръководител – Светлана Начева

II място – Петър Попов, VІІ кл., ОУ „Двайсти април” гр.Панагюрище, ръководител- Недка Христоскова

III място – Елица Любенова, V кл., Х ОУ „Алеко Константинов” гр.Перник, ръководител Зоя Йорданова

ІІІ място – Зорница Бонева, V кл., СУ „Никола Й. Вапцаров” гр.Царево, ръководител: Марияна Димитрова

Поощрителна награда

Ембие Адем,  VІІ кл.,  ОУ „Н.Й.Вапцаров” с.Рани лист, Кърджали,  Ръководител  Елена Андонова

Александър Петров, VІІ кл., СУ „Й.Йовков” гр.Кърджали, Ръководител – Стоян Георгиев

 

Втора възрастова група ІХ - ХІІ кл.

 

I място – Леа Александрова, ХІ кл., 134 СУ „Димчо Дебелянов” гр.София, ръководител – Светлана Начева

II място – Боряна Георгиева, ХІ кл., ПГСС «Никола Пушкаров»  гр.Попово , ръководител Марияна Димитрова

III мястоЙоанна Бакалова, ХІІ кл., СУ „Бачо Киро” гр. Павликени, ръководител – Стела Тунчева

Поощрителна награда

Георги Георгиев, ХІІ кл., СУ „Екзарх Антим І” гр.Казанлък,

р-л Бедрос Азинян

Антония Бабулкова, ІХ кл., ПГТ „Д-р Васил Берон” гр.Велико Търново, р-л Албена Иванова

КАТЕГОРИЯ „ХУДОЖЕСТВЕНА ФОТОГРАФИЯ“

 

Първа възрастова група V – VІІІ  кл.

 

І място – Моника Станкова, VІІІ кл. ПМГ „Проф. Ем.Иванов” гр.Кюстендил, р-л Детелина Тихолова

ІІ място -  Преслава Михалева, VІІ кл., Второ ОУ „П.Р.Славейков” гр.Стара Загора р-л Владимир Илиев

ІІІ място Цветелина Пешева, V кл., 128 СУ „Алберт Айнщайн” гр.София, р-л Ива Сидерова

Поощрителна награда

Ренета Ненкова, VІІІ кл., Първо СУ „Свети Седмочисленици” гр.Търговище, р-л Пламен Петров

Яна Ангелова, VІ кл. , ОУ „Гео Милев” с.Белозем, Пловдив, р-л Диана Генова

 

 

Втора  възрастова група  ІХ – ХІІ кл.

 

ІІ място Ирена Асенова, ХІІ кл. СУ „Бачо Киро” гр.Павликени,

р-л Стела Тунчева                    

ІІ място - Владислав Мирчев, ІХ кл., ППМГ „Акад. Иван Ценов” гр.Враца

Ръководител – Станислава Каменова, Илонка Вутова

Поощрителна награда

Хавзе Мехмед, ХІІ кл., СУ „Димитър Маджаров” гр.Маджарово,

р-л Педрие Расим

           

                                                          

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                

ШКОЛИ

 

КАТЕГОРИЯ “ПЕЙЗАЖ И ПРИРОДА“

 

Първа възрастова група V - VІІІ кл.

 

I място Христо Кичев, V кл. ЦПЛР-ОДК гр.Пловдив

Ръководител Изабел Хугасян

II място – Соня Маркова, V кл., ЦПЛР – ОДК гр.Варна

Ръководител – Надежда Шипкова                                                                                                                                        

ІІІ място – Неда Митева, V кл., ЦПЛР-ЦУТНТ гр.Разград

Ръководител – Милен Митев

 

Втора възрастова група ІХ - ХІІ кл.

 

I място – Боян Драгомиров, ХІ кл., ЦПЛР-ОДК гр.Варна

Ръководител  Надежда Шипкова

IІ място – Илия Илиев, ІХ кл., ЦПЛР - ОДК гр.Кърджали

Ръководител – Антония Грозева

IIІ място – Михаела Атанасова, ХІ кл., ЦПЛР – ОДК гр.Пловдив

Ръководител – Изабел Хугасян

ІІІ място – Станислав Красев, ХІ кл. ЦПЛР - ОДК гр.Крумовград с 

ръководител Надежда Саръева

 

КАТЕГОРИЯ „ХУДОЖЕСТВЕНА ФОТОГРАФИЯ“

 

Втора възрастова група ІХ - ХІІ кл.

Още снимки




 Прочитания: 214 пъти


2018 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign Хотел Главатарски хан Детска градина Вяра надежда и любов Кърджали Детска градина Райна Княгиня Кърджали