Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

21 награди за изявени ученици

 24 Май 2019

Заслужено признание получиха днес ученици, представили община Кърджали достойно на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали. Церемонията по награждаването им се състоя пред Паметника на Освободителите в Градската градина и бе част от тържеството, посветено на празника на българската просвета и култура, и на славянската писменост 24 май. Бяха връчени шест награди в първа възрастова група І –ІV клас, осем във втора възрастова група V – VІІІ клас, седем в трета възрастова група ІХ – ХІІ клас, както и две колективни награди.

         С грамоти и награди  за достойно представяне на Община Кърджали на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали бяха отличени:

Първа група ученици- І –ІV клас

1.Александър Пламенов Александров - ученик от ІV клас в Средно  училище  “Отец Паисий” гр. Кърджали

Първо място в Националното финално състезание  гр. София на СБНУ 2018 г.

2. Дора Стоилова Стоилова - ученичка от ІV клас в Средно  училище  “Йордан Йовков” гр. Кърджали

Първо място на национален конкурс “Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ” гр. Стара Загора - раздел стихотворение.

3. Ивайло Венциславов Дамянов - ученик от IV клас в Средно  училище  “Петко Рачов Славейков” гр. Кърджали

Медалист от Великденското математическо състезание;

Медалист от Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“.

4. София Веселинова Вълчева - ученичка от IV клас в Средно  училище  “Владимир Димитров- Майстора” гр. Кърджали

Постигнала висок резултат в своята възрастова група на Национално състезание „Ключът на музиката”, гр. Пловдив;

 Участник и носител на призови награди от олимпиади и състезания.

5. Катерина Антонова Тонева - ученичка от III клас в Основно  училище  “Св. Св. Кирил и Методий” гр. Кърджали

Трето място на Националното финални състезание по БЕЛ “Любословие”.

Трето място на Х. Национален конкурс за рецитатори на руски език - гр. София.

Специална награда за стихотворение на фондация „Възраждане”.

6. Елиф Мустафа Вели - ученичка от IV клас в Основно  училище  “Св. Климент Охридски” гр. Кърджали. Класирана на престижно място в областния кръг на Националното състезание „Знам и мога” на СБНУ;

Първо място в Европейското състезание по английски език.

 

Втора възрастова  група ученици – V – VІІІ клас

1.Весела Щерева Добринкова- ученичка от VІI клас в Средно  училище   “Отец Паисий” гр. Кърджали

Осмо място в страната на Националната олимпиада по български език и литература;

Второ място на Великденското математическо кенгуру;

Второ място на математическия турнир «Перперикон».

2.Мария Венкова Сиракова- ученичка от VІII клас в Средно  училище  “Йордан Йовков” гр. Кърджали

Първо място в Национален лиртературен конкурс „Яна Язова” с есе, гр. Лом;

Трето място в V-ти Национален младежки конкурс  за есе „Приятелството в нашия свят”- Стара Загора;

Първо място и златен медал в Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден”;

Трето място и бронзов медал в Национален конкурс по народно приложно изкуство

3.Стефан Емилов Краев - ученик от V клас в Средно училище  “Петко Рачов  Славейков” гр. Кърджали

Първо място на Областен кръг на олимпиадата по математика;

Първо място на Областен кръг на  Национално математическо състезание

„Европейско кенгуру”;

Първо място на Математически турнир „Иван Салабашев”;

Първо място  на Областен кръг на олимпиадата по математика;

Второ място на  коледното математическо състезание „Европейско кенгуру“.

4.Атанас Мирославов Митрев - ученик от V клас в Средно  училище  “Владимир Димитров- Майстора” гр. Кърджали

Постигнал 82 точки от 90  на Национално състезание „Ключът на музиката”, гр. Пловдив;

Участник и носител на призови награди от олимпиади и състезания.

5.Нихал Юсеин Ахмед - ученичка от VII клас в Основно  училище  “Св. Св. Кирил и Методий” гр. Кърджали

Второ място на областен кръг на Националната олимпиада по БЕЛ;

Трето място на областния кръг на Националното математическо състезание

„Европейско кенгуру”;

Второ място в Националното състезание по БЕЛ „Любословие”.

6.Даная Спартак Римпопова - ученичка от VІII клас в Езикова  гимназия  “Христо Ботев” гр. Кърджали

Второ място на Национално КЛЕТ състезание по немски език;

Класирана на областен кръг в състезанието „Любословие”;

Класирана за национален кръг в състезанието „Стъпала на знанието”.

7.Джейда Джеват Салиф - ученичка от VІI клас в Основно  училище   “Св. Климент Охридски” гр. Кърджали

Първо място в Десетото национално състезание по правопис на английски език;

Член на отбора по гражданска защита, класиран на второ място на състезанието по гражданска защита.

8.Ъшъл  Еркан  Неджиб - ученичка от V клас в Основно  училище “Гео Милев” с. Конево, общ. Кърджали

За утвърждаване престижа на училището.

Инициатор на благотворителни кампании.

 

Трета група ученици  - ІХ – ХІІ

1.Станислав Валентинов Карев - ученик от ІХ клас в Средно училище   “Отец Паисий” гр. Кърджали

Шесто място на финалния кръг на Националната олимпиада по Информационни технологии;

Класиран с отбора по Роботика на Национален фестивал в София;

Спечелил награда „1000 стипендии”;

Разработил няколко софтуерни продукта в различни сфери.

2.Христо Дамянов Върбанов - ученик от ХІІ клас в Средно  училище  “Йордан Йовков” гр. Кърджали

Носител на Специална награда в Национален конкурс „Млад икономист-2018”.

3.Анелия Крумова - ученичка от ХІІ клас в Средно  училище  “Петко Рачов Славейков” гр. Кърджали

Златен медал на 19-я международен конкур „Южни слънца“, гр. Петрич;

Голямата награда – статуетка на Стоян Михайловски за журналистика в национален конкурс „Стоян Михайловски“, Русе;

Първо място  на Национална ученическа конференция „Сега най-много се изисква да бъдем съгласни, единодушни и целокупни, за да постигнем целите си“, Котел;

Първо място за радиопредаване „Голямото междучасие”

4.Мария Александрова - ученичка от Средно  училище “Петко Рачов Славейков” гр. Кърджали

Първо място  на пролетната конференция на Съюза на математиците в България;

Публикация в канадско математическо списание на нейно решение на задача, като се оказа, че тя е единствената с вярно решение;

Участие в Международната лятна изследователска школа по математика и информатика.

5.Борислав Веселинов Енчев  - ученик от IX клас в Езикова Гимназия  „Христо Ботев” гр. Кърджали

Първо място в страната на първи етап на състезанието „Любословие”;

Трето място на национален кръг на Национално състезание по немски език;

Първо място на регионален кръг на състезанието по немски език „Лингвистично кенгуру”;

Първо място на Коледно математическо състезание;

Първо място на областен кръг на математическо състезание „Европейско кенгуру”;

6.Михаил Ясенов Караджов - ученик от IX клас в Професионална гимназия по селско и горско стопанство гр. Кърджали

Трето място на състезание по тенис на маса.

7.Мутлу Мехмед Али - възпитаник на Клуб по фотография „От черно до бяло” към  Център за подкрепа на личностното развитие - Общински детски комплекс гр. Кърджали,

Двукратен  носител на награди от Националния конкурс за фотография „Фотоприказки” гр. Кърджали;

Трето място в Национален конкурс по фотография „Морето не е за една ваканция”, гр. Бургас;

Лауреат на Международен детски фестивал „Млади таланти” гр. София.

 

Колективни  награди

1.Детска вокална група „До Ре Ми” с ръководител Милослава Славова при ОДК -Кърджали

2.Школата по математика с ръководител Вълчо Милчев  при СУ „П. Р. Славейков”  гр. Кърджали.

 

Още снимки




 Прочитания: 448 пъти


2018-2019 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign ДГ Детелина - Детска градина в гр. Кърджали ТОИЛ ЕООД - Шлайфан бетон, Епоксидни покрития Агенция Кърджали 7 - Агенция за недвижими имоти