Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

По повод 24 май РК „Спорт и здраве” и Община Кърджали организираха спортен празник в базата край Широко поле

 22 Май 2023

По повод 24 май – Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Работнически клуб „Спорт и здраве” и Община Кърджали организираха и проведоха голям спортен празник за заетите в образованието, който се проведе Общинския ученически център за военно обучение и спасителни дейности край село Широко поле. Рекорден брой участници -113 от училища и детски градини в община Кърджали, мериха сили в пет дисциплини: дартс, стрелба с лък, стрелба с въздушна пушка, теглене на въже и минаване на полоса.

„Всяка година броя на състезателите се увеличава и за моя радост участниците от училищата и детските градини през тази бяха 113. Всички участници бяха с равни шансове. На победителите бяха раздадени купи за първо, второ и трето място. Успяхме да подсигурим по една тениска на всички състезатели. Навсякъде царяха  усмивки и спортен дух”, коментира  председателят на РК „Спорт и здраве” Иванка Караколева.

По думите й хората имат нужда от такъв вид спортен празник и не случайно много от тях изявили желание подобни мероприятия да се организират и по други поводи.

„Трябва да помислим как да разширим ползването на базата край Широко поле и по други поводи и с други форми, за да могат кърджалийци да се възползват от това, което го имаме.”, коментира Караколева.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ                                                                                                                              

 

СТРЕЛБА С ВЪЗДУШНА ПУШКА                                                                                                                                          

ЖЕНИ                                                                                                                               

1. ДГ ЯН БИБИЯН - КРАСИМИРА ДУКОВА И НАЗИФЕ МУСТАФОВА                                                   

2.  ПГЕЕ КАПИТАН ПЕТКО ВОЕВОДА - 2 - ИВА ЙОРДАНОВА И СВЕТЛАНА МУТЕВА                     

3. СУ ЙОРДАН ЙОВКОВ  - 1 - СТЕФКА ИВАНОВА И МАРИЯ СЪБЕВА                                                                                                                                 

МЪЖЕ                                                                                                                              

1. СУ ЙОРДАН ЙОВКОВ - АНДРЕЙ АТАНАСОВ И ИВАН ПЕТКОВ                                                          

2.  СУ П.Р.СЛАВЕЙКОВ  - МИЛЕН ФИЛИПОВ И МАРИН МОЛОВ                                                          

3. ДГ РАЙНА КНЯГИНЯ - НИКОЛАЙ ТОНЧЕВ И МЮМЮН БИМБАША                                                                                                                              

ДАРТС                                                                                                                              

ЖЕНИ                                                                                                                               

1. ПГЕЕ КАП.ПЕТКО ВОЕВОДА -2 - ИВА ЙОРДАНОВА И СВЕТЛАНА МУТЕВА                                  

2. ДГ РАЙНА КНЯГИНЯ - ГЕРГАНА ТОНЧЕВА И ШАНАЙ ЮСЕИН                                                            

3. ПГЕЕ КАП.ПЕТКО ВОЕВОДА -1 - АНТОНИЯ ДЕ АМОРИМ И ВИОЛЕТА ХРИСТОВА                                                                                                                                 

МЪЖЕ                                                                                                                              

1. СУ ЙОРДАН ЙОВКОВ - 2 - МАРИН БАНЧЕВ И ХРИСТО РЕКОВ                                                          

2. СУ П.Р.СЛАВЕЙКОВ - 2 - ПЕТЪР БАГДАСАРОВИ АНТОН ДИМИТРОВ                                                            

3. СУ ЙОРДАН ЙОВКОВ - 1 - АСЕН ДИМОВ И СТАНИСЛАВ ТОДОРОВ                                                                                                                             

МИНАВАНЕ НА ПОЛОСА                                                                                                                                       

 

ЖЕНИ                                                                                                                               

1. СУ П.Р.СЛАВЕЙКОВ-ГАЛЯ РОБОВА, МАРИЯ ДИМИТРОВА И ЦВЕТАНА ДИМИТРОВА         

2. ДГ МИР - ГЮЛБАХАР РАМАДАН,АНЕЛИЯ ПАШОВА И АНТОАНЕТА ИЛИЕВА                                           

3. ДГ ВЯРА НАДЕЖДА И ЛЮБОВ  - ХАТИДЖЕ МУСА, АЙГЮЛ БЕКИР И ЛЕЗИЕ ЕМИН                                                                                                                              

МЪЖЕ                                                                                                                              

1. ПГЕЕ КАП.ПЕТКО ВОЕВОДА -ДЖЕЙХУН ЮСУФ, СВЕТЛАНА МУТЕВА И БЛ. САРЪЕВ                                

2. СУ ЙОРДАН ЙОВКОВ - АСЕН ДИМОВ, СТАНИСЛАВ ТОДОРОВ И ХРИСТО ЛРЕКОВ                

3. СУ П.Р.СЛАВЕЙКОВ - ВЕСЕЛИН ДОБРЕВ, ГЕОРГИ ПЕТЕВ И АНТОН ДИМИТРОВ                                                                                                                                     

СТРЕЛБА С ЛЪК                                                                                                                                           

                                                                                                                                            

ЖЕНИ                                                                                                                               

1. ПГЕЕ КАП.ПЕТКО ВОЕВОДА - АНТОНИЯ ДЕ АМОРИМ И ВИОЛЕТА ХРИСТОВА                        

2.ДГ МИР - ЙЪЛДЪЗ АХМЕД И ДИЯНА МАРКОВА                                                                                     

3. ДГ ЯН БИБИЯН - МАРГАРИТА АТАНАСОВА И НАЗИФЕ МУСТАФОВА                                                                                                                                          

МЪЖЕ                                                                                                                              

1. СУ ЙОРДАН ЙОВКОВ - ХРИСТО РЕКОВ И МАРИН БАНЧЕВ                                                                

2. ЕГ ХРИСТО БОТЕВ - ВЕСЕЛИН ВЪЛЧЕВ И АНГЕЛ ДИМИТРОВ                                                            

3. СУ П.Р.СЛАВЕЙКОВ - МАРИН МОЛОВ И МИЛЕН ФИЛИПОВ                                                                                                                                          

ТЕГЛЕНЕ НА ВЪЖЕ

 

ЖЕНИ                                                                                                                               

1. ДГ МИР                                                                                                                                      

2. ДГ ЧАЙКА                                                                                                                                  

3. ДГ ВЯРА НАДЕЖДА И ЛЮБОВ                                                                                                                                        

                                                                                                                                            

 

Още снимки




 Прочитания: 580 пъти


2018-2024 © Община Кърджали, Всички права запазени.Webdesign