Шестима зрелостници от община Кърджали бяха отличени със специалната стипендия „Кърджали“ по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий,на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Кметът Ерол Мюмюн им връчи грамота, плакет, статуетка и парична награда в размер на 2 минимални заплати по време на тържеството пред Паметника на освободителите в Градската градина.
Всички те са предсрочно приети във Висши учебни заведения в страната и чужбина за постигнати успехи и призови места в национални и международни конкурси, състезания, олимпиади в областта на науката, изкуството и технологиите. Имат разработки и публикации в международни и български издания, оригинални проекти в областта на различни учебни дисциплини.
Община Кърджали връчва специалната стипендия Кърджали за 20-та поредна година.
Стипендия „Кърджали“ получиха:
Сейрула Лютви - ученик от СУ „Петко Р. Славейков“
Атанас Митрев, ученик от Езикова Гимназия „Христо Ботев“
Любомир Колев ученик от СУ „Петко Р. Славейков
Радост Колева - ученичка от СУ„Отец Паисий
Елица Дочева ученичка от Професионална гимназия по икономика „Алеко Константинов“
Георги Дичков - ученик от Езикова Гимназия „Христо Ботев"